reede, 9. juuli 2010

Vildikad - Stabilo power

Kuna viltpliiatsi värve eriti segada ei saa, siis ostes võiks tähele panna, mis värve komplektis on. Mida rohkem erinevaid toone, seda vahvam on lapsel pilte värvida. Mõnikord on kasulikum osta mitu erineva tootja väiksemat komplekti, kui üks suur hiigelkomplekt.

Olen avastanud, et värvimiseks on väiksemal lapsel väga hea kasutada "Stabilo power" vildikaid. Pakendil lubatakse
  1. veega saab värvi maha pesta;
  2. ei kuiva 3 kuu jooksul (kui kork on peale panemata jäänud);
  3. ei ole võimalik lapsel vildika "tera" sisse toksida. 
Ostsin oma tookord 4-sele tirtsule tänu pakendi reklaamile ja ma ei saanud petta - mulle endalegi meeldib tirtsuga toimetades just neid vildikaid kasutada.

Kogemus:
  • Käes on nad lapse pisikestele sõrmedele parasjagu paksusega! Olen märganud, et need paksud vildikad polegi nelja-viisele kõige paremad käes hoida. 
  • Veega tulevad tõepoolest hästi maha (ka riietele pole siiani ükski plekk jäänud). Kehvemini tulevad maha rohelised ja sinised toonid, aga see on pea kõigi värvidega nii.
  • Tirts unustab tihti vildikatel korgi maha või on see kuhugi veerenud ja ma leian korgi alles mõne aja pärast teise toa nurgast - siiani pole ükski vildikas kuivanud.
  • Vildikate ots on mõnusalt jämedam ja värvimiseks pehmem. Teeb lapsele pildi värvimise lihtsamaks - kergem katta suuri pidu. 
  • Ükski "tera" pole veel läinud laiaks ja lillemustri templi jaoks sobivaks (nii juhtus meie eelmiste peente  vildikatega ja üleeelmiste "terad" kadusid jäädavalt vildika sisemusse suurest toksimisest).
Võrreldes Lyra Giant vildikadega on nad lapsele pehmed. Pole vaja kätt kes-teab-mis-asendisse keerata, et laiemalt saaks pinda värvida. Lyra Giant on minu meelest liiga "kõvad". Samas saab selle vildikatera tipuga väga peent joont teha, mida ei saa teha Stabilo Power omadega.
Eelmised Crayola paksud vildikad lihtsalt kuivasid pidevate kadunud korkide tõttu ära!

Kommentaare ei ole: