neljapäev, 6. mai 2010

Šabloonid, šabloonid, šabloonid..

.. veel üks tähelepanek, mis mööda netti kolades tekkis. Meie kunstitundides kasutatakse suhteliselt vähe šabloone. Muidugi peab väike käsi harjuma ise ringi ja ruutu joonistama, aga...
* Tihti üritab laps joonistada ideaalset ringi või muud kujundit. Muudkui joonistab ja kustutab, joonistab ja kustutab. Lõppkokkuvõttes kulutab sellele rohkem aega, kui asi väärt! Mõni laps muutub veel kurvaks ka, kui ei tule nii välja nagu tahaks! Ka ringi šablooni kasutades õpib laps ringi joonistama ja õiget käe liikumist ringi joonistamiseks.
* Kui on vaja, et töö ettevalmistamise, kavandamise ja joonistamise peale kuluks võimalikult vähe aega ning lõpptulemuse jaoks jääks võimalikult palju aega, siis kasuta šabloone!

Šabloonide jaoks lase lastel kodus tuua või korja ise oma majapidamisest igasuguseid pappkarpe. Üllatav, kui palju pappi meie köögist läbi käib. Beebi piimapulbri, hommikusöögihelveste, pabersalvrätikute, nõudepesimasina tablettide ja kõige muu sellise karpidest lõika suuremad küljed ära ja kasuta šabloonideks. Selline materjal on tugev. Peale kasutamist võib šabloonid kokku korjata, teemade järgi sorteerida ja mõnes teises tunnis, mõne teise klassi või teise töö jaoks taas kasutada.

Kommentaare ei ole: