neljapäev, 27. november 2008

CD "Ideid meisterdamiseks ja joonistamiseks"


Nii, mitu puhku juba mainitud, et on olemas mingi CD. Natuke selle üllitise sünniloost, kujunemisest, CD-st endast ja võimalusest seda endale saada.

Idee sai alguse mu emalt (edaspidi nimetan teda Grinchiks). Algklassiõpetajana on ta aastate jooksul kogunud hulga häid, põnevaid, lihtsamaid, keerulisemaid, palju- ja vähemkasutatud ideid, töölehti, näidiseid. Viimastel aastatel oleme hoolega ka lastega tehtud enim meeldinud töödest digifotosid teinud. Kogunenud on ka ideid ja töid erinevatelt koolitustelt.

Esimesena jagasime oma ideid fotodena kahel Lääne praostkonna koolituspäeval laste-ja noortejuhtidele - jõuluideed ning ideid ülestõusmispühadeks. Nendel koolituspäevadel ütlesid inimesed, et on väga hea omada ühe plaadi peal suurt hulka ideid. Sellest tekkis omakorda idee - teha üks korralik CD-plaat, kus oleks pildid näidistöödest, tööjuhendid, printimisvõimalus.

Suvel 2008 võtsid siis Grinch, Murkeliine ja Caltz ette ja hakkasid CD-d kokku panema. Lõpuks kujunes asi välja nii, et Grinch tegi suure osa tööjuhenditest Wordis, Murkeliine tegi plaadikujunduse ja Caltz oli "mustatöö tegija". Tema oli see tubli inimene, kes konvertis kõik Wordis tehtud failid PDF-ideks, samuti tegi pooled html-failid plaadi jaoks (teise poole tegi Murkeliine), ühtlasi sai Caltz tegeleda kõikide digipiltidega - osa töid, vanemaid fotosid ja kõik šabloonid oli vaja skanneerida, muuta kahte suurusesse (pisipilt ja 800x600 pilt). Murkeliine pani failid kokku plaadiks, kõik koos kontrollisid ja Mõmmik oli igati abiks Mia valvamisel ja käehoidmisel...

Ühesõnaga plaadil on 133 tööjuhendit koos näidistöödest piltidega. Lisaks vajalikes kohtades šabloonid, selgitavad pildid. Tööjuhendid on lisatud ka pdf-failina mugavamaks printimiseks. Kus võimalik, on lisatud idee päritolu, viide kirjandusele, näidistööde päritolu või autorid. Plaadi lisaväärtuseks on fotokogud, mis on pildistatud erinevatelt õpilastööde näitustelt Haapsalus, Tallinnas, Taebla Gümnaasiumis, Palivere Põhikoolis. Ideedena on toodud fotod ka Internetist.

Plaadi hind on 100.- Selle sees ka eestisisene postikulu.

LNÜ on teinud ära tänuväärse töö ja osad tööjuhendid pannud oma kodulehele üles. Veel töid plaadilit leiab SIIT.

Kui on soov plaat endale muretseda, siis kirjuta sellele postitusele kommentaar oma meiliaadressiga. Murkeliine võtab teiega ühendust ja siis saab juba kokku leppida raha ja kohaletoimetamise suhtes. Kellega ühendus saadud, selle meiliaadress kustutatakse kommentaaridest.

1 kommentaar:

SIPELGAD ütles ...

Kas ma saaksin selle plaadi endale tellida?
Ette tänades,
Sigrid Mallene
Sigrid.Mallene@mail.ee
Kõlleste vald, Krootuse, Põlvamaa
te. 56911580
http://sigrid-mallene.blogspot.com/